Nové centrum obce

Před rokem 2000 stával na místě dnešního náměstí jen zchátralý objekt bývalé textilní továrny, využívaný jako sklad armády.

Více info
Čeladná

Sportovní hala

Výstavbu nových bytů doprovázely další investice. Obec otevřela novou školku, vybudovala fotbalové hřiště a víceúčelovou halu.

Více info
Čeladná

Beskydské rehabilitační centrum

Čeladenské lázně, které zaměstnávají 240 většinou místních obyvatel, jsou chloubou obce. Léčí se v nich pacienti z celé republiky.

Více info
Čeladná

Golfový areál

Rozkvět obce souvisí se sportem gentlemanů. Hřiště evropských parametrů bylo otevřeno v roce 2001, kdy se golf začal stávat lidovou zábavou.

Více info
Čeladná
Úvodní stránka >> O obci >> Současnost

Současnost

Moderní obec

golfNová éra Čeladné se datuje k roku 2000, kdy bylo v obci otevřeno největší golfové hřiště v ČR a začala výstavba nového centra obce. Od té doby zažívá Čeladná bouřlivý rozvoj a stala se vyhledávaným místem pro bydlení i rekreaci.

 

 

Lázeňství

LáznÄ› ÄŚeladnáNa lázeňskou tradici navázalo Beskydské rehabilitační centrum na úpatí Ondřejníku. Díky mimořádně příznivým klimatickým podmínkám a vysoké úrovni rehabilitační péče je BRC vyhledávaným zdravotnickým zařízením s výbornou pověstí. Později otevřené centrum Lara Wellness doplnilo léčebné kůry o nadstandardní wellness služby spolu s možností komfortního ubytování a stravování. Za neopakovatelnou a dnes vzácnou atmosférou rodinných lázní jezdí do Čeladné pacienti a hosté z celé republiky.

Golf a turistika

turistikaV novodobé historii se Čeladná stala nejen vyhlášeným golfovým rájem, ale také významným turistickým centrem. Na počátku 21. století prošla většina zdejších ubytovacích zařízení výraznou modernizací a zároveň začaly vyrůstat nové hotely a penziony. Díky tomu dnes v obci najdou vhodné místo k rekreaci rodiny s dětmi, turisté i klienti, kteří hledají služby na nejvyšší světové úrovni.

 

Základní údaje

Rozloha: 59,04 km2
Počet obyvatel: 2 782 (k 1. lednu 2018)
Průměrný věk: 39 let
Nejnižší místo v obci: 385 m. n. m.
Nejvyšší místo v obci: 1276 m. n. m.

Rychlý kontakt

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky