Nové centrum obce

Před rokem 2000 stával na místě dnešního náměstí jen zchátralý objekt bývalé textilní továrny, využívaný jako sklad armády.

Více info
Čeladná

Sportovní hala

Výstavbu nových bytů doprovázely další investice. Obec otevřela novou školku, vybudovala fotbalové hřiště a víceúčelovou halu.

Více info
Čeladná

Beskydské rehabilitační centrum

Čeladenské lázně, které zaměstnávají 240 většinou místních obyvatel, jsou chloubou obce. Léčí se v nich pacienti z celé republiky.

Více info
Čeladná

Golfový areál

Rozkvět obce souvisí se sportem gentlemanů. Hřiště evropských parametrů bylo otevřeno v roce 2001, kdy se golf začal stávat lidovou zábavou.

Více info
Čeladná
Úvodní stránka >> Beskydské rehabilitační centrum

Beskydské rehabilitační centrum

Čeladenské lázně, které zaměstnávají 240 většinou místních obyvatel, jsou chloubou obce. Léčit se do nich jezdí pacienti z celé republiky.

Odborný léčebný ústav Beskydské rehabilitační centrum (BRC) je díky svým mimořádně příznivým klimatickým podmínkám a vysoké úrovni rehabilitace vyhledávaným zdravotnickým zařízením s vynikající pověstí.

BRC navázalo na léčebnou tradici založenou již v r. 1902 ostravským lékařem Dr. Janem Mayem, který na rozhraní obcí Kunčice pod Ondřejníkem a Čeladná začal budovat a provozovat lázně. Tehdejší Lázně Skalka, pojmenované podle nejvyššího ondřejnického vrcholu (964 m n.m.), měly původně sloužit jako ozdravné sanatorium pro ostravské horníky.

Později se lázně staly vyhlášeným léčebným a rekreačním centrem, do něhož se sjížděli lidé už nejenom z Ostravska, ale také z dalších oblastí Moravy i Čech. Svému původnímu účelu sloužily do 50. let 20. století - v této době byla v areálu zřízena oblastní nemocnice s vyhlášenou porodnicí. Ta byla v provozu až do restrukturalizace zařízení v roce 2000 a vzniku odborného léčebného ústavu se specializací na léčebnou rehabilitaci - dnešního BRC.

Na podzim roku 2007 se stal novou dominantou areálu Lázní Čeladná Apartmánový dům Lara s wellness centrem, který poskytuje ubytování v komfortních apartmánech a další služby v nadstandardní kvalitě.

Více na www.brc.cz.

Rychlý kontakt

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky