Nové centrum obce

Před rokem 2000 stával na místě dnešního náměstí jen zchátralý objekt bývalé textilní továrny, využívaný jako sklad armády.

Více info
Čeladná

Sportovní hala

Výstavbu nových bytů doprovázely další investice. Obec otevřela novou školku, vybudovala fotbalové hřiště a víceúčelovou halu.

Více info
Čeladná

Beskydské rehabilitační centrum

Čeladenské lázně, které zaměstnávají 240 většinou místních obyvatel, jsou chloubou obce. Léčí se v nich pacienti z celé republiky.

Více info
Čeladná

Golfový areál

Rozkvět obce souvisí se sportem gentlemanů. Hřiště evropských parametrů bylo otevřeno v roce 2001, kdy se golf začal stávat lidovou zábavou.

Více info
Čeladná
Úvodní stránka >> Aktuality >> Unikát: zvony na náměstí, poslové míru

Unikát: zvony na náměstí, poslové míru

Tragédie první světové války budou od dnešního dne na náměstí v Čeladné připomínat zvony, poslové míru. Jde o zvony vyrobené v roce 1948 ve Vítkovických železárnách, které v kostele před rokem nahradily zvony z pravé zvonoviny. "Když budete přes náměstí procházet, věnujte vzpomínku všem, kteří padli za naši svobodu, a udělejte rekviem," řekl při malé nedělní slavnosti čeladenský farář Mariusz Roszewski.

Po odhalení zvonů následovala v kostele mše za občany Čeladné padlé v první světové válce a po ní pietní akt u památníku obětem války.  Bylo jich celkem 71. "Mysleme také na to, že tady deska se jmény těchto obětí dlouhá desetiletí nemohla být. Uvědomme si význam svobody, za kterou padli i tito muži," řekl starosta obce Pavol Lukša.

<< zpět na seznam aktualit

Rychlý kontakt

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky