Nové centrum obce

Před rokem 2000 stával na místě dnešního náměstí jen zchátralý objekt bývalé textilní továrny, využívaný jako sklad armády.

Více info
Čeladná

Sportovní hala

Výstavbu nových bytů doprovázely další investice. Obec otevřela novou školku, vybudovala fotbalové hřiště a víceúčelovou halu.

Více info
Čeladná

Beskydské rehabilitační centrum

Čeladenské lázně, které zaměstnávají 240 většinou místních obyvatel, jsou chloubou obce. Léčí se v nich pacienti z celé republiky.

Více info
Čeladná

Golfový areál

Rozkvět obce souvisí se sportem gentlemanů. Hřiště evropských parametrů bylo otevřeno v roce 2001, kdy se golf začal stávat lidovou zábavou.

Více info
Čeladná
Úvodní stránka >> Aktuality >> Obec má novou sportovní tradici. Bike Čeladná nadchl závodníky i diváky

Obec má novou sportovní tradici. Bike Čeladná nadchl závodníky i diváky

První červnový den přinesl Čeladné mimořádný sportovní zážitek. Do obce přijeli nejlepší bikeři z celé republiky i rekreační cyklisté z regionu na 1. ročník závodu Bike Čeladná. „Takovou účast jsme hned při prvním ročníku rozhodně nečekali. Startovní listina byla nabitá osobnostmi, kterým vytvořily skvělou kulisu stovky diváků,“ řekl starosta Pavol Lukša.

Odkaz na reportáž České televize: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10110938667-cyklistika/414232401082003-bike-celadna/

Na hlavní trať Bike Čeladná race, která měřila 58 kilometrů a svým profilem představovala pro všechny závodníky opravdovou výzvu, se vydalo 220 borců v čele s Pavlem Boudným, Matoušem Ulmanem, Jiřím Hudečkem a dalšími českými esy. Boj o přední příčky byl až do konce velmi napínavý. Boudný nakonec ukázal, že mu tato trať mu sedla nejlépe a do cíle dorazil v čase 2:08 hod., Ulman s Hudečkem od něj inkasovali necelých 40 sekund.

Zapotili se i profíci

Trasa postavená dvojnásobným účastníkem olympijských her Radkem Kořínkem byla díky dešťům náročnější a kladla mimořádné nároky na techniku i fyzickou kondici jezdců. Na závodníky čekalo převýšení 1350 metrů, dva singletraily, brod a samozřejmě členitý beskydský povrch.

„V Beskydech jsem ještě žádný závod nejel, ale slyšel jsem, že krajina je dosti drsná a náročná terénem, když se dostaneme nad obydlené lokality. Ještě osm kilometrů před cílem jsme jeli všichni tři pohromadě, ale potom jsem se jim pokusil ujet, což se povedlo, a tak jsem si po sobotním třetím místě spravil náladu,“ ohodnotil svůj výkon Boudný.

Na 20 kilometrů dlouhý závod určený veřejnosti se vydali nejen méně zdatní cyklisté, ale i rodiny, školní týmy a děti z Dětského diagnostického ústavu v Bohumíně. Celkem 140 cyklistů v pohodě zvládlo převýšení 400 metrů a při závodění mělo dost příležitostí kochat se krásami čeladenské krajiny.

Dětem se věnoval Kraus

Po dvou hlavních kategoriích následovaly dětské závody pro nejmenší, jejichž patronem byl jeden z nejznámějších českých biketrialistů Petr Kraus. Na závody navázaly hry, soutěže a možnost zdokonalování techniky právě pod vedením Krause.

Čeladná tak objevila další sport, který je pro naši podhorskou obec jak vyšitý. Díky pořadatelům, kteří při vytyčování tras spolupracovali s ekology z CHKO Beskydy, navíc nijak nepoškodil naši přírodu. Naopak, stovkám závodníků i diváků představil obec zase z jiného pohledu.

 

Další podrobnosti a fotky ze závodu jsou k na webu www.bikeceladna.cz.

<< zpět na seznam aktualit

Rychlý kontakt

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky