Nové centrum obce

Před rokem 2000 stával na místě dnešního náměstí jen zchátralý objekt bývalé textilní továrny, využívaný jako sklad armády.

Více info
Čeladná

Sportovní hala

Výstavbu nových bytů doprovázely další investice. Obec otevřela novou školku, vybudovala fotbalové hřiště a víceúčelovou halu.

Více info
Čeladná

Beskydské rehabilitační centrum

Čeladenské lázně, které zaměstnávají 240 většinou místních obyvatel, jsou chloubou obce. Léčí se v nich pacienti z celé republiky.

Více info
Čeladná

Golfový areál

Rozkvět obce souvisí se sportem gentlemanů. Hřiště evropských parametrů bylo otevřeno v roce 2001, kdy se golf začal stávat lidovou zábavou.

Více info
Čeladná
Úvodní stránka >> Aktuality >> Obec opraví přes čtyři kilometry komunikací

Obec opraví přes čtyři kilometry komunikací

Čeladná letos opraví víc než čtyři kilometry místních a veřejných účelových komunikací. Ve všech případech půjde o souvislé opravy delších úseků. Při výběru se radní řídili posudkem odborné firmy, který vyhodnotil aktuální stav silnic a také jejich dopravní význam a zatíženost.

„Na opravy obecních komunikací se zaměřujeme dlouhodobě, ale vzhledem k tomu, že máme na starost 46 kilometrů obecních silnic a další účelové komunikace ve vlastnictví obce i jiných osob, nikdy nemůžeme v našich podhorských podmínkách dosáhnout ideálního stavu,“ řekl starosta Pavol Lukša.

Vzhledem k tomu, že často cestuje do různých koutů republiky, může stav komunikací v různých částech republiky srovnávat: „Musím říct, že silnice v Čeladné jsou v lepším stavu, než v mnoha obcích například ve Středočeském kraji,“ dodal Lukša.

Opravy by měly začít v květnu, záležet bude na počasí a především na průběhu veřejných soutěží na dodavatele. Rekonstrukce se budou týkat těchto komunikací:

  • Lokalita nad nádražím  
  • Silnice kolem základní školy
  • Místní komunikace od hlavní silnice ke kapličce směr Sruby
  • Lokalita kolem Makového
  • Lokalita kolem Chromčáka
  • Lokalita nad Dejmonem
Obec opraví přes čtyři kilometry komunikací
<< zpět na seznam aktualit

Rychlý kontakt

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky