Nové centrum obce

Před rokem 2000 stával na místě dnešního náměstí jen zchátralý objekt bývalé textilní továrny, využívaný jako sklad armády.

Více info
Čeladná

Sportovní hala

Výstavbu nových bytů doprovázely další investice. Obec otevřela novou školku, vybudovala fotbalové hřiště a víceúčelovou halu.

Více info
Čeladná

Beskydské rehabilitační centrum

Čeladenské lázně, které zaměstnávají 240 většinou místních obyvatel, jsou chloubou obce. Léčí se v nich pacienti z celé republiky.

Více info
Čeladná

Golfový areál

Rozkvět obce souvisí se sportem gentlemanů. Hřiště evropských parametrů bylo otevřeno v roce 2001, kdy se golf začal stávat lidovou zábavou.

Více info
Čeladná
Úvodní stránka >> Aktuality >> "Nová" Čeladenka nabízí obci vstřícnou ruku

"Nová" Čeladenka nabízí obci vstřícnou ruku

Horský hotel Čeladenka, který na začátku června slavnostně otevřel své brány, nebude jen dalším z řady hotelů v obci. „Našim cílem je nabídnout vstřícnou ruku také místním,“ říká provozní šéf hotelu Robert Kristian. Veřejnosti budou přístupné nejen restaurace a nově vybudované Lesní lázně, ale také unikátní dětské hřiště. Hotel navíc vytvořil téměř 30 nových pracovních míst, většinu z nich obsadili lidé z Čeladné a okolí.

Čeladenka se za poslední rok proměnila k nepoznání. Z původní vily právníka arcibiskupských lesů Lorka se posléze stalo rekreační středisko krajského výboru KSČ, po roce 1989 už spíše chátrala. Teprve investice cestovní kanceláře KOVOTOUR PLUS a jejího šéfa Jiřího Hájka z ní vytvořila moderní rekreační zařízení, které nabídne svou kapacitu rekreacím pro rodiny i dětským ozdravným pobytům.

„Rozhodně ale nebudeme zařízení uzavřené jen pro rekreanty, areál bude otevřený pro turisty i místní obyvatele,“ upřesňuje Kristian. Při řízení hotelu chce využít několikaleté zkušenosti z Austrálie, kde působil jako provozní prestižního hotelu, i místní historické tradice. To by se mělo projevit například na jídelním lístku restaurace, která bude kromě lehkých italských pokrmů nabízet také místní speciality.

Jednou z nich bude například pečený libový bůček doplněný o glazovanou cibulku a sirup z černého piva s čerstvě dopečeným chlebem. „Nepůjde jen o jídlo. Přístupem personálu i atmosférou hotelu se chceme vrátit k prvorepublikové tradici, kdy se lidé častěji potkávali a byli si blíž než v dnešní době,“ dodává Kristian. Toho chce hotel docílit pořádáním akcí určených pro rekreanty i veřejnost.

Otevřením Čeladenky, kterou velkoryse a téměř od základů zrekonstruovala ostravská firma Intoza, se završilo několikaleté úsilí Jiřího Hájka o vybudování hotelu, který nemá na severu Moravy obdoby. „Pět let jsem jezdil po Beskydech a nasával jejich atmosféru, abych ji mohl do Čeladenky přenést, a zároveň propojit s moderními evropskými trendy rekreace,“ vysvětlil při otevření hotelu Hájek.

Nový areál chválil i starosta Čeladné Pavol Lukša, který se při slavnostním otevření vžil do své dávné role ministranta a asistoval čeladenskému faráři Mariuszovi Roszewskému při křtu hotelu. „Na Čeladenku bychom měli být hrdí. Je to krásný objekt, který nám z Čeladné nikdo neodnese, naopak nám přinese téměř tři desítky pracovních míst,“ řekl Lukša.

<< zpět na seznam aktualit

Rychlý kontakt

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky