Nové centrum obce

Před rokem 2000 stával na místě dnešního náměstí jen zchátralý objekt bývalé textilní továrny, využívaný jako sklad armády.

Více info
Čeladná

Sportovní hala

Výstavbu nových bytů doprovázely další investice. Obec otevřela novou školku, vybudovala fotbalové hřiště a víceúčelovou halu.

Více info
Čeladná

Beskydské rehabilitační centrum

Čeladenské lázně, které zaměstnávají 240 většinou místních obyvatel, jsou chloubou obce. Léčí se v nich pacienti z celé republiky.

Více info
Čeladná

Golfový areál

Rozkvět obce souvisí se sportem gentlemanů. Hřiště evropských parametrů bylo otevřeno v roce 2001, kdy se golf začal stávat lidovou zábavou.

Více info
Čeladná
Úvodní stránka >> Aktuality >> Generální vikář vysvětil umíráček, nejstarší památku v obci

Generální vikář vysvětil umíráček, nejstarší památku v obci

Generální vikář biskupství ostravsko-opavského Martin David vysvětil na nedělní slavnostní mši umíráček s reliéfem svatého Josefa, jediný z původních zvonů kostela sv. Jana Nepomuckého. Podle historiků jde o vůbec nejstarší dochovanou čeladenskou památku.

"O své původní zvony přišel kostel ve světovch válkách, umíráček se ale jako zázrakem zachránil," řekl farář Mariusz Roszewski.

Nedělní mše probíhala ve znamení poděkování všem, kdo přispěli na zvony, které jsou ve zvonici kostela od loňska. Největší částkou přispěla obec a dárci od farníků až po místní firmy. Na znamení díků odhalil farář u vstupu do kostela pamětní desku.

<< zpět na seznam aktualit

Rychlý kontakt

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky