Nové centrum obce

Před rokem 2000 stával na místě dnešního náměstí jen zchátralý objekt bývalé textilní továrny, využívaný jako sklad armády.

Více info
Čeladná

Sportovní hala

Výstavbu nových bytů doprovázely další investice. Obec otevřela novou školku, vybudovala fotbalové hřiště a víceúčelovou halu.

Více info
Čeladná

Beskydské rehabilitační centrum

Čeladenské lázně, které zaměstnávají 240 většinou místních obyvatel, jsou chloubou obce. Léčí se v nich pacienti z celé republiky.

Více info
Čeladná

Golfový areál

Rozkvět obce souvisí se sportem gentlemanů. Hřiště evropských parametrů bylo otevřeno v roce 2001, kdy se golf začal stávat lidovou zábavou.

Více info
Čeladná
Úvodní stránka >> Aktuality >> Báň kostela skryla poklad pro příští generace

Báň kostela skryla poklad pro příští generace

Neděle 24. srpna 2014 bude navěky zapsána do historie Čeladné. Obyvatelé obce i farníci vložili krátce před polednem do báně kostela tři tubusy s dokumenty určenými pro příští generace. Skončila tím rekonstrukce střechy kostela i věžního kříže.

Slavnostní atmosféru vyladili svými proslovy zástupci obce, místecký děkan Josef Maňák i čeladenský farář. „Na věž kostela za chvíli požehnáme a postavíme Kříž. Symbol utrpení, které každý den neseme. Ale může být i záchranou, když jej neseme s Kristem. Kdykoliv půjdete kolem, tak si na to vzpomeňte. Na Kříži je naše naděje,“ řekl v zaplněném kostele Mariusz Roszewski.

Desítky lidí pak v dešti sledovali ekvilibristiku klempířů, kteří kříž i tubusy vynesli až k nebesům.

<< zpět na seznam aktualit

Rychlý kontakt

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky