Nové centrum obce

Před rokem 2000 stával na místě dnešního náměstí jen zchátralý objekt bývalé textilní továrny, využívaný jako sklad armády.

Více info
Čeladná

Sportovní hala

Výstavbu nových bytů doprovázely další investice. Obec otevřela novou školku, vybudovala fotbalové hřiště a víceúčelovou halu.

Více info
Čeladná

Beskydské rehabilitační centrum

Čeladenské lázně, které zaměstnávají 240 většinou místních obyvatel, jsou chloubou obce. Léčí se v nich pacienti z celé republiky.

Více info
Čeladná

Golfový areál

Rozkvět obce souvisí se sportem gentlemanů. Hřiště evropských parametrů bylo otevřeno v roce 2001, kdy se golf začal stávat lidovou zábavou.

Více info
Čeladná
Úvodní stránka >> Aktuality >> Babi, dědo, vyprávěj!

Babi, dědo, vyprávěj!

Srdečně zveme zájemce o historii, všechny pamětníky i veřejnost na vzpomínkové setkání mladé generace s místními pamětníky 2. světové války:

Babi, dědo, vyprávěj!

Hlavním cílem akce je si připomenout 70. výročí ukončení druhé světové války, zapojit místní pamětníky války, kteří by rádi popsali své vzpomínky a předali je mladší generaci. Je to jedinečná příležitost vyslechnout si lidi, z jejichž řad už mnozí odešli.  Těší nás, že pozvání také přijal pan Vladimír Kožuch (95 let)-přímý pamětník koncentračního tábora v Dachau, nebo pan kaplan Kamil Vícha, který se účastnil misí v Kosovu a Afganistánu, a je také zároveň římskokatolickým knězem.

Beseda s názvem: Babi, dědo, vyprávěj! se bude konat tento pátek, 22. 5. 2015 od 14. hodiny v ZŠ v Čeladné. Místnost 1. B se nachází v přízemí školy.

<< zpět na seznam aktualit

Rychlý kontakt

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky