Nové centrum obce

Před rokem 2000 stával na místě dnešního náměstí jen zchátralý objekt bývalé textilní továrny, využívaný jako sklad armády.

Více info
Čeladná

Sportovní hala

Výstavbu nových bytů doprovázely další investice. Obec otevřela novou školku, vybudovala fotbalové hřiště a víceúčelovou halu.

Více info
Čeladná

Beskydské rehabilitační centrum

Čeladenské lázně, které zaměstnávají 240 většinou místních obyvatel, jsou chloubou obce. Léčí se v nich pacienti z celé republiky.

Více info
Čeladná

Golfový areál

Rozkvět obce souvisí se sportem gentlemanů. Hřiště evropských parametrů bylo otevřeno v roce 2001, kdy se golf začal stávat lidovou zábavou.

Více info
Čeladná
Úvodní stránka >> Aktuality >> Do DD Čeladná přijel Ježíšek o měsíc dříve, přivezl počítače

Do DD Čeladná přijel Ježíšek o měsíc dříve, přivezl počítače

Školáci z beskydského Dětského domova Čeladná už nebudou muset při distanční výuce čekat na volný počítač, výpočetní techniku potřebnou pro výuku i volný čas dětí získali nečekaně hned od dvou dárců najednou. Společnost Motor Lučina jim zajistila 15 repasovaných počítačů, na dalších 5 notebooků získal domov 150 tisíc korun od Nadace ČEZ.

V domově mají s distanční výukou problém právě vzhledem k nedostatečnému vybavení výpočetní technikou, vychovatelé dosud vedli děti spíše k přírodě než k počítačům. „O jeden počítač se dělilo několik dětí, teď už bude mít každý větší školák vlastní zařízení. Je to obrovská pomoc, za kterou z celého srdce děkuji,“ vysvětlila Kateřina Surovíková, ředitelka domova, který vloni oslavil 100 let a zaměřuje se hlavně na všestranný rozvoj dětí, od důrazu na vzdělávání až po vedení dětí ke sportu.

Finance na pět notebooků získal domov od Nadace ČEZ, která děti podpořila prostřednictvím charitativní aplikace EPP – Pomáhej pohybem. „Do pomoci se zapojilo opravdu hodně lidí, kteří při svých procházkách nebo projížďkách na kole získávali v aplikaci body a ty pak přidělili čeladenskému domovu. Jsme rádi, že můžeme podpořit právě tento domov, protože patří k nejvzdálenějším od Prahy a se sháněním potřebných financí to nemá jednoduché,“ řekla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Kromě notebooků získaly děti i počítače – ty domovu darovala firma Motor Lučina a její přátelé. „Oslovili jsme našeho partnera, společnost TINT, zda by pro tento účel nenašla vhodné počítače. Nápad se jim líbil, tak pro čeladenský domov připravili 15 repasovaných počítačů a my jsme nakoupili nové monitory, myši, klávesnice, web kamery a další vybavení potřebné k provozu,“ řekl jednatel společnosti Tomáš Polach s tím, že za iniciativou stojí frýdeckomístečtí házenkáři a volejbalisté, kteří mezi sebou vybrali 12 tisíc korun a přišli do firmy s nápadem společné pomoci dětem. „Hned se nám to líbilo, pro nás je možnost někomu pomoci vyloženě potěšením,“ dodal Tomáš Polach.

<< zpět na seznam aktualit

Rychlý kontakt

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky